3D Modelleme & Mimari & Karakter Tasarım » Fİ|ZET MEDYA

3D Modelleme nedir?

Organik modelleme ve Katı modelleme olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir ürünün veya karakterin sanal ortamda programlar ile yapılmasına denmektedir. Organik modelleme karakter ve amorf haldeki ürünlerin tasarlanmasına denir. Katı modelleme ise masa sandalye v.b. gibi ürünlerin modellenmesine denir. Organik modelleme yapabilmenin en önemli unusuru ciddi bir anatomik bilginizin olması gerekir. Sebebi ise 3D modelin yapısı bozuk olduğu zaman karakterin bir gösterişi olmamasıdır. Altın oran anatomik yapısıyla tasarlandığı taktirde daha gerçekçi bir modelleme ortaya çıkar. Modelleme işlemini yapabilmek için bir çok program kullanılmaktadır. Piyasada en çok kullanılan Autodesk Maya ve 3Ds Max isimli programlardır. Gördüğünüz çoğu 3D Animasyon filmler bu programlar yardımcılığıyla üretilmektedir.

3D MODELLEME NASIL YAPILIR ?

Yaptırmak istediğiniz ürünün SolidWorks veya DWG dosyası elinizde mevcutsa bunlardan birini ulaştırmanız modellemenin hızlı tasarlanmasını sağlar. Mevcutta bu dosyalar bulunmuyorsa teknik resim ile de modelleme yapılabilir veya ürünün fotoğrafını çekip ölçülerini belirtmeniz de yeterli olacaktır. Ürünün detaylı bir yapısı bulunuyorsa ( Fotoğraf makinası, Saat, Yüzük vs. ) Bu gibi ürünlerin bir örneğinin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Kullanmakta olduğumuz programlar sayesinde talep ettiğiniz ürünleri birebir modelliyoruz. 3D tasarım, ürünlerin reklamını, satışını ve sunumu kolaylaştırmaktadır.

FİZET MEDYA, profesyonel 3D görselleştirme, 3D Mimari görselleştirme ve 3D Animasyon ekibinin tecrübeleri ve teknik profesyonelliği, proje bitimi ve sonrası hizmetleri ile müşteriye yüksek kalite ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.- 3D Mimari Tasarım - 3D Karakter Modelleme - 3D Kat Planı - 3D Mekan Tasarımı - 3D Mimari Görselleştirme - 3D Sanal Ortam Modelleme - 3D Ürün Geliştirme - AR - VR - Fuar Stand Modellemesi - Peyzaj Görselleştirme

Son Çalışmalarımız

WhatsApp chat